1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde kargo Ücretsiz

Trend Teras Dekorasyonu Fikirleri 

Trend Teras Dekorasyonu Fikirleri 
Balkon Dekorasyonu 208 kez okundu

Trend Teras Dekorasyonu Fikirleri 

Balkonun daha büyüğü ve üstü açık olanı teraslar için en trend teras dekorasyonu fikirlerini bu başlık altında bir araya getirdik.


Teraslarınızı peyzaj mimarlığından faydalanarak veya makalemizdeki fikirleri dikkate alarak küçük bir bahçelik haline getirebilir veya özel bir yaşam alınana çevirebilirsiniz.


Kış BahçesiKapalı teraslarınızı soğuk havalarda yazı aratmayacak sıcak bir ortam alternatifine çevirebilirsiniz. Rahat ve modern mobilyalar, geniş yapraklı bitkiler ve şık saksılar, sarı, kırmızı, turuncu gibi sıcak renkler, mumluklar, led ışıklar,  ısıcamdan üretilen tavan ile terasınızı soğuk havalarda dışarının tadını çıkaracak, yağmurun düşüşünü izleyecek alanlara çevirebilirsiniz.

 

Dubleks Teras Fikirleri


Dubleks teraslarınızın bir tarafını kapatarak ihtiyacınıza uygun bir yaşam alanına çevirebilirsiniz. Bu bir film köşesi veya yemek köşesi olabileceği gibi çocuk oyun alanı da olabilir. Teras dekorasyonu için bir diğer seçenek terasınızın bir köşesini kitap okuyabileceğiniz küçük bir kütüphaneye çevirebileceğiniz gibi ilham verecek yazma köşesi veya resim atölyesi olarak da kullabilirsiniz.

  

Film Köşesi Yazları terasta film keyfi yapmak için terasınıza küçük bir sinema sistemi, rahat ve geniş minderler koyarak açık havada arkadaşlarınızla film keyfi yapabilirsiniz.

  

Yemek Köşesi

 


En iyi teras kullanım fikirleri arasında terasınıza sevdiğiniz tonlarda masa sandalyeler yerleştirip mumluk ve led ışıklarla süsleyerek zaman zaman şık bir akşam yemeği bazen de salaş bir yemek köşesi olarak kullanmak. Yeşil ve toprak tonlarının uyumu ayrıca terasınızı daha huzur bulabileceğiniz bir alana çevirebilir. Ayrıca dostlarınızı davet edeceğiniz mangal partileri için barbekü de koyabilirsiniz.

 

Oyun Alanı

 


Terasınızın bir köşesini kapatıp oyuncaklar yerleştirerek çocuklarınız için bir oyun alanı oluşturabilirsiniz. Ayrıca koyacağınız bir çocuk havuzu da onları çok mutlu edecektir.

 

Hobi Köşesi

 


Terasınızı hobi köşesine çevirerek stres atmak istediğinizde kaçtığınız bir alana çevirebilirsiniz. Bu tuval, şövale ve boyaların ahenginden oluşan bir resim atölyesi olabileceği gibi kitap okuma köşesi de olabilir. Kahvenizi alıp kitap okuduğunuz bir kütüphane veya ilham verici resimler yapıp yazılar yazdığınız bir alan da teras nasıl dekore edilir diyenler için iyi bir fikir. Ayrıca teleskop ile destekleyeceğiniz küçük bir rasathaneye de çevirebilirsiniz terasınızı.

 

Bahçelik Teras FikirleriŞehirlerdeki göz alıcı ışıklar bizden gece yıldızları aldığı gibi şehirleşmeyle artan betonarme yapılar da huzur bulacağımız yeşil alanlara hasret bıraktı. Nefes almak için balkona çıktığımızda karşılaştığımız yalnızca beton yapılar oluyor. Bu durumdan biraz da olsa kurtulmak yeşille yeniden buluşmak için teraslar imdadımıza yetişiyor.


İşte en trend teras bahçe fikirleri:


  • Günümüzün en trend teras dekorasyonu fikirlerini sıraladığımız yazımızdan ilham alarak siz de terasınızdan en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

 

  • Eğer alanınız çok darsa terasın büyük bir kısmını ahşap yer döşemeleriyle kaplayıp ferah bir görüntü kattıktan sonra küçük bir çim halı sererek yeşil bir alan oluşturabilirsiniz. Daha sonra kenarlara sevdiğiniz bitkilerinizi yerleştirebilirsiniz. Ancak bu bitkilerin terasın yüksekliğine bağlı olarak değişen iklime uyumlu olmaları gerekir. Bir hamak ve küçük masa sandalye ile işte terasınız maksimum düzeyde yararlanılacak dekor ve alana sahip artık.

 

  • Eğer terasınız orta büyüklüğe sahipse hem bahçe hem oturma köşesi olarak daha işlevsel kullanabilirsiniz. Geniş ve rahat mobilyalar, büyük ve şık vazolar, büyük yapraklı bitkiler ve bahçenizde olmasını istediğiniz diğer detaylar.. Burada renk uyumu daha dingin hissetmeniz için önemli. 

 

Eğer terasınız tuğlalardan yapılmışsa bir bank, tuğla rengi kil saksılar ve sarmaşıklarla çok otantik bir görüntü katabilirsiniz.

Kolay Ödeme
Anlaşmalı Banka Kartlarına Taksit
Ücretsiz Kargo
1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde
Kolay İade
Ücretsiz İade ve Değişim Garantisi
Canlı Destek
7/24 WhatsApp Destek İletişim Hattı