1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde kargo Ücretsiz

Dikkat Çekici Güzellikte Modern Oturma Odası Dekorasyonu

Dikkat Çekici Güzellikte Modern Oturma Odası Dekorasyonu
Oda Dekorasyonu 394 kez okundu

Dikkat Çekici Güzellikte Modern Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası günlük hayatımızda zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz bir alan olduğu için dikkat çekici güzellikte modern oturma odası dekorasyonu yapılması gerekmektedir. Modern ve dikkat çekici oturma odası için yapılması gereken öneriler şunlardır: 

 

1. Her Şey Bir Bütün Olmalı 

Oturma odası tasarımda en çok dikkat edilmesi gerekenlerden biri dekorasyonun göz yormayacak bir bütün olması gerekmektedir. Her şeyi bir bütün olması için alanın oldukça verimli kullanılması modern oturma odası dekorasyonlarının püf noktaları arasında ilk sırada yer almaktadır.  

2. Renkleri Kullanın

Oturma odası dekorasyonunda en önemli unsurlardan biri renktir. Oturma odası dekorasyonunuzda kullanacağınız renk oturma odanızın yapısına uymalıdır. Oturma odanız küçükse daha açık tonlu renklerle ferah bir hava katmalısınız. Eğer oturma odanız geniş ise daha kapalı tonlu renklerle alana bir kararlılık ve bağlayıcılık katabilirsiniz. Oda yapısına göre renk seçiminde her eşyanın açık veya koyu tonlu bir renkte olması gerekmez duvar renkleri açık olup koltuk, halı veya TV ünitesinin koyu renklerde olması da oldukça dikkat çekici ve uyumlu bir oturma odası dekorasyonunu sağlar.  

3. Minimal Tasarımlara Yönelin

Oturma odası dekorasyonunuzu minimal tasarımlar ile taçlandırın. Minimal tasarımlar sayesinde verimli alan kullanımı ve göz yormayan dekorasyon birliğini sağlarsınız. Minimal tasarımlara örnek olarak kitaplık yerine raf kullanımı, TV ünitesi yerine televizyonun duvara monte edilmesi şık bir oturma odası dekorasyonuna sahip olmasını sağlayacaktır.

 4. Doğru Konumlandırmanın Faydaları

Oturma odasındaki eşyalar genelde aynı hizada konumlandırılması alanın verimli kullanılmamasına ve dekorasyonda sıkıcılığa sebep olmaktadır. Oturma odaları için dikkat çekici dekorasyonların püf noktası eşyaların konumlandırılmasını birbirini tamamlayacak şekilde yapılmasıdır. Eşyaları konumlandırmada güneş ışığı açısı dikkate alınarak odanın daha aydınlık olmasını sağlanabilir. Aydınlık bir oturma odası da gün içerisinde daha rahat ve enerjik insan ruhunu sağlayabilir. 

5. Az Aksesuar Kullanın

Oturma odalarının dekorasyonlarında yapılan en büyük hatalardan biri de çok aksesuar kullanımının odayı daha dikkat çekici hale getireceğine inanılmasıdır. Oysa bu oldukça yanlış bir dekorasyon tarzıdır. Çok aksesuar yerine farklı ve diğer eşyalarla bağlantılı az aksesuar kullanılması oturma odası dekorasyonunu daha dikkat çekici hale getirecektir. 

6. Farklı Desenleri Bir Arada Kullanın

Oturma odası dekorasyonunda yapılan hatalardan biri de aynı tarzda desenlerin bir arada kullanılmasıdır. Aynı tarz desenlerin bir arada kullanılması odayı boğucu bir hale getirdiği için farklı desenleri uyumlu bir şekilde kullanarak dikkat çekici güzellikte modern oturma odası dekorasyonu sağlanabilmektedir.


Kolay Ödeme
Anlaşmalı Banka Kartlarına Taksit
Ücretsiz Kargo
1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde
Kolay İade
Ücretsiz İade ve Değişim Garantisi
Canlı Destek
7/24 WhatsApp Destek İletişim Hattı