1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde kargo Ücretsiz

Filtre

Mum ve Oda Kokusu

Mum ve Oda Kokusu Kategorisinde 45 Adet Ürün Bulunuyor.

Mum, mum olarak bilinen katı bir maddeye gömülü tutuşabilen bir fitildir. Işık, ısı ve koku sağlar. Zaman tutmak için de kullanılır. İşte mumlar hakkında bazı gerçekler. Bu makale, mevcut farklı mum türlerine genel bir bakış sağlamayı amaçlamaktadır. Işık, aroma ve ısı sağlamanın yanı sıra zamandan tasarruf etmek için bir mum kullanabilirsiniz. Bu makale ayrıca bir mumun nasıl yapıldığını da açıklayacaktır. Ancak başlamadan önce mumların faydalarına bir göz atalım.

 

Bir mum, içindeki gaz iyi bir ısı iletkeni olmadığı için ısısının çoğunu ucuna doğru iletir. Bir mum, bir elektrik lambasının ışığının yalnızca bir kısmını oluşturur. Ama yine de elektrikten tasarruf etmenin harika bir yolu. Ayrıca bir elektrik lambasından çok daha az ses çıkarır. İşte mumların nasıl çalıştığına dair kısa bir özet. Ve mumların küçük, samimi ortamlar için en uygun olduğunu unutmayın.

 

Bir mum kalıbı, mum yapım sürecinin çok önemli bir parçasıdır. Çiçek ve böcek örnekleri de dahil olmak üzere çeşitli mum şekilleri yapmanızı sağlar. Ayrıca son derece çok yönlüdürler ve farklı el sanatları türleri ile dekore edilebilirler. Bunları resim, altın varak, boncuk ve diğer süslemeler eklemek için kullanabilirsiniz. Evde mum yapmanın kolay bir yolunu arıyorsanız, bir mum kalıbı seti amacınıza ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bir mum kalıbı seti, 2 adet silikon silindir reçine kalıpları ile birlikte gelir, böylece farklı şekil ve boyutlarda mumlar yapabilirsiniz.

 

Balmumu mumlarının pamuktan yapılmış bir fitili vardır. Fitili dokuma veya örgülüdür ve tek yönde yanar. Bu fitil daha sonra ucu mum alevinin oksitleyici bölgesinde kalacak şekilde kıvrılır. Başka bir seçenek tel çekirdekli bir fitildir. Telin merkezi, fitilin pamuktan biraz daha sıcak yanmasına yardımcı olur, bu nedenle erimiş mumda dik durur. Bu tasarım mumu rüzgardan korumaya yardımcı olur.

 

Soya mumu mumları 1996 yılında icat edildi. Soya mumu, soya fasulyesi yağından yapılan bitkisel bir mumdur. Hasat edilen soya fasulyeleri temizlenir, kırılır ve yuvarlanır. Soya fasulyesi yağı daha sonra pullanmış fasulyelerden çıkarılır. Daha sonra, yağın erime noktasını değiştiren ve oda sıcaklığında katılaşmasını sağlayan bir süreç olan hidrojene edilir. Soya mumları ise zararlı kimyasallar içermez. Yeşil yaşam hayranıysanız, soya mumundan yapılmış bir mum satın almayı düşünün.

 

Dilek mumları, yemek odaları için harika bir vurgu aydınlatmasıdır. Bunlar çay ışıklarına benzer ve herhangi bir odadaki havayı ayarlamak için doğru miktarda ışık sağlar. Ayrıca sonbahar soğuğuna ve yaz sıcağına da dayanıklıdırlar, böylece tüm yıl boyunca kullanabilirsiniz. Bir yemek masasında dilek mumları kullanmanın birçok nedeni vardır. Sadece havayı ayarlamakla kalmazlar, güzel ve güvenlidirler. Ayrıca tatiller için dekore etmenin harika bir yolu. Ama aynı zamanda bir merkez parçası olarak da kullanılabilirler.

Kolay Ödeme
Anlaşmalı Banka Kartlarına Taksit
Ücretsiz Kargo
1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde
Kolay İade
Ücretsiz İade ve Değişim Garantisi
Canlı Destek
7/24 WhatsApp Destek İletişim Hattı